Колку години би имале денес принцезите од Дизни и како би изгледале?

Младиот бразилски артист по име Исак Ареас одлучил во неговиот најнов уметнички проект да ни покаже колку години би имале и како би изгледале принцезите од Дизни денес, доколку природно би старееле од денот кога нивните анимирани филмови биле премиерно прикажани.

Колку години би имале денес принцезите од Дизни и како би изгледале?

Снежана – 1937 (14 години) и 2016 (93 години)

Тој вели дека целта му била да им покаже на жените дека, иако стареат тие сепак можат да бидат принцези и однатре и однадвор. Во продолжение погледнете како принцезите се менувале низ годините.

Пепелашка – 1950 (19 години) и 2016 (85 години)

Пепелашка – 1950 (19 години) и 2016 (85 години)


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар