Кога мачето го сака папагалчето…

Кога мачето го сака папагалчето…

Она што секој би рекол дека е невозможно, мачка и папагал да живеат под ист покрив, овие две преслатки миленичиња го претвораат во реалност. Мачето си нанка, а белото папагалче доаѓа до него, го закачка и му пее. Кога мачето го сака папагалчето...Вообичаено, ваквата ситуација би завршила со папагалот зграпчен во муцката на мачката, но тоа не е случај со овие две животинчиња. Тие не само што уживаат во нивната дружба, туку дури изгледаат и како да се заљубени едно во друго. 🙂

Уживајте и љубете! Очигледно секоја љубов е возможна.Кога мачето го сака папагалчето...


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар