Кога евтините сувенири ги заменуваат знаменитостите

Повеќето од нас се враќаат дома со куп сувенири од секое патување, зашто тие се најдобриот начин да се сеќаваме на убавите места што сме ги посетиле. Но Мајкл Хјуз сето тоа го издигнува на едно ново, поинтересно ниво. Во текот на неговите многубројни патувања, Мајкл користел обични сувенири и ги „сместувал“ во реалниот свет на местото на вистинските знаменитости и со помош на неговиот фотоапарат има направено навистина оригинални фотографии. Човекот има и одлична смисла за хумор, па сигурни сме дека ќе ве инспирира и ќе ви даде супер идеи за вашето наредно патување.

Кога евтините сувенири ги заменуваат знаменитоститеКога евтините сувенири ги заменуваат знаменитоститеКога евтините сувенири ги заменуваат знаменитоститеКога евтините сувенири ги заменуваат знаменитоститеКога евтините сувенири ги заменуваат знаменитоститеКога евтините сувенири ги заменуваат знаменитоститеКога евтините сувенири ги заменуваат знаменитоститеКога евтините сувенири ги заменуваат знаменитоститеКога евтините сувенири ги заменуваат знаменитоститеКога евтините сувенири ги заменуваат знаменитоститеКога евтините сувенири ги заменуваат знаменитоститеКога евтините сувенири ги заменуваат знаменитоститеКога евтините сувенири ги заменуваат знаменитоститеКога евтините сувенири ги заменуваат знаменитоститеКога евтините сувенири ги заменуваат знаменитостите


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

Остави коментар