Ќе ве стопи: 6-месечно девојче со неверојатна коса

Ќе ве стопи: 6-месечно девојче со неверојатна коса

Додека некои користат скапи продукти и витамини за поттикнување на растот на косата, некои се благословени со бујна коса… изгледа ова девојче ѝ припаѓа на втората група. Чанко е 6-месечно бебе од Јапонија. Нејзината мајка почнала да споделува фотографии на Инстаграм и на луѓето им било навистина тешко да веруваат во тоа што нивните очи им го покажуваат – дека ова мало девојче има ваква неверојатна коса. Чанко била родена со коса, како што можете да видите на следнава фотографија, и во нејзините 6 месеци живот, таа едноставно продолжила да расте со брзо темпо.

Сега, таа има неверојатни прамени. Погледнете го ова неодоливо девојче… Би сакале да имате коса како нејзината?

Преминете на следната страница за повеќе фотографии од ова неодоливо бебе…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар