Каква работа не сакаат пребирливите?

Некои работни места ги бие лош глас заради работните задачи кои вработените треба да ги извршуваат. Има луѓе кои се срамат да го работат тоа, но и такви кои се навистина пребирливи. Сепак, никоја работа не смее да се потценува туку максимално да се почитува.

1. Ѓубреџија

Каква работа не сакаат пребирливите?

2.  Возач на камион

Каква работа не сакаат пребирливите?

3. Чистач на заби

Каква работа не сакаат пребирливите?

4. Работник во погребална фирма

Каква работа не сакаат пребирливите?

5. Електричар

Каква работа не сакаат пребирливите?

6. Водоводџија

Каква работа не сакаат пребирливите?

7. Контролор на квалитетот на работа во фабрика

Каква работа не сакаат пребирливите?

8. Службеник во поправен дом

Каква работа не сакаат пребирливите?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

  1. Linabilbilova Reply

    Spagjam vo grupata na prebirlivi lugje, definitivno ne sakam da gi rabotam ovie neshta, no toa ne znaci deka ne ja cenam sekoja rabota!

  2. spasoja Reply

    i vo najlosite rudi i minerali moze da se najde cist dijamant…

Остави коментар