Како куче учи да фаќа коска?

Би рекле дека на кучињата фаќањето им е природен инстинкт. Но, изгледа на некои кучиња им треба време за да до научат овој зафат.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар