Како ќе изгледа новото Ламборгини Гаљардо?

Ламборгини реши да прикаже дел од сликите на кои е прикажана новата верзија на добро познатиот модел Гаљардо. Моделот „LP570-4 Super Trofeo Stradale“ ќе биде многу моќен, бидејќи ќе има мотор V10 и 570 коњски сили. Ќе може да достигне брзина од 100 километри на час, за само 3,4 секунди.Како ќе изгледа новото Ламборгини Гаљардо?Како и неговите претходници и новиот модел ќе биде пуштен во продажба во ограничена количина. Се верува дека од оваа верзија ќе бидат произведени само 150 примероци, кои со сигурност ќе се продадат многу брзо.Како ќе изгледа новото Ламборгини Гаљардо?Како ќе изгледа новото Ламборгини Гаљардо?Како ќе изгледа новото Ламборгини Гаљардо?Како ќе изгледа новото Ламборгини Гаљардо?Како ќе изгледа новото Ламборгини Гаљардо?
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар