Како изгледале нашите омилени актери во нивните први филмови, а како изгледаат денес?

Како изгледале нашите омилени актери во нивните први филмови, а како изгледаат денес?

Кога би нѐ прашале како изгледал некој актер во неговиот прв филм, повеќето од нас најверојатно би помислиле на неговата најуспешна улога. Леонардо ди Каприо е најпознат по неговата улога во „Титаник“, Арнолд Шварценегер секогаш ќе биде запаметен како Терминатор, а Роберт Дауни Џуниор како Тони Старк од „Ајронмен“. Но, ова не се првите филмски остварувања на познатите актери. Дали некогаш сте се запрашале како изгледале вашите омилени Холивудски ѕвезди кога прв пат се појавиле на филмското платно? Погледнете ги следниве фотографии за да дознаете…

Роберт Дауни Џуниор

Како изгледале нашите омилени актери во нивните први филмови, а како изгледаат денес?

„Фунта“ (Pound) од 1970 наспроти „Капетан Америка: Граѓанска војна“ (Captain America: Civil War) од 2016.

Шарлиз Терон

Како изгледале нашите омилени актери во нивните први филмови, а како изгледаат денес?

„2 дена во долината“ (2 Days in the Valley) од 1996 наспроти „Снежана и ловецот 2“ (Snow White and the Huntsman 2) од 2016.

Арнолд Шварценегер

Како изгледале нашите омилени актери во нивните први филмови, а како изгледаат денес?

„Херкулес во Њујорк“ (Hercules in New York) од 1969 наспроти „Терминатор Генесис“ (Terminator Genisys) од 2015.

Леонардо ди Каприо

Како изгледале нашите омилени актери во нивните први филмови, а како изгледаат денес?

„Санта Барбара“ (Santa Barbara) од 1984-1993 наспроти „Повратник“ (The Revenant) од 2015.

Мила Кунис

Како изгледале нашите омилени актери во нивните први филмови, а како изгледаат денес?

„Чувари на плажата“ (Baywatch) од 1989-2001 наспроти „Јупитер во подем“ (Jupiter Ascending) од 2015.

Продолжете на следната страница за останатите фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар