Како изгледале фотоалбумите порано и како би изгледале денес?

Како изгледале фотоалбумите порано и како би изгледале денес?

Секој период има свои посебни одлики. Нормално е дека работите не можат да бидат исти како пред 50 години. Со развојот на технологијата сосема разбирливо е човештвото да оди напред и да се случуваат промени во начинот на живеење. Некои од тие промени се позитивни, но некои се негативни и најубаво можат да се забележат преку споредба на фотографиите од минатото со оние од денес. Што мислите, дали нашата генерација живее во поубаво време?

На одмор

На одмор


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар