Како изгледа животот на луѓето што чуваат повеќе од 2 кучиња?

Чувањето куче е обврска, тука нема збор, но истовремено е и една од најголемите радости во животот на човекот! Што се случува кога едно куче нема да биде доволно? Па, овие фотографии го даваат совршениот одговор на тоа прашање. Погледнете ги и уживајте! Сигурни сме дека оние што веќе имаат повеќе кучиња, целосно ќе се пронајдат, а оние што немаат, ќе посакаат веднаш да посвојат!

Секогаш има едно што се издвојува од останатите!

(1) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

Доволно е да гледате во нив, за да се почувствувате подобро

(2) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

Прошетките знаат да бидат највозбудливиот дел од денот

(3) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

Ретко има место на каучот на вас

(4) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

Љубовта меѓу нив ве инспирира и вам да сакате повеќе

(5) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

Нивната љубопитност е заразна

(6) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

Кога доаѓа време за оброк, само најхрабрите успеваат!

(7) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

Продолжете на втората страница за повеќе фотографии…

Доволно е да ве прегрнат и ќе заборавите на сите грижи

(8) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

И секогаш има кој да ве пречека дома

(9) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

Понекогаш ќе ви пренесуваат дремка кога треба да работите

(10) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

А друг пат нема да ви дозволат да дремнете, бидејќи удобно се наместиле

(11) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

А најчесто не смеете да ги оставите сами, бидејќи ќе им биде здодевно

(12) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

Умни се кога треба да се бањаат

(13) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

А мрзливи секое попладне

(14) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

Не ви беше доволно? Преминете на третата страница

Ако ви е ладно, тука се да ве стоплат

(15) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

И ако сте тажни, да ве расположат!

(16) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

Ќе ви прават друштво на сите прошетки во природата

(17) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

И секогаш ќе бидат расположени за играње и забава

(18) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

Ќе направат сè за да ве насмеат

(19) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

Дури и кога претерувате!

(20) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk

Ќе ве слушаат дури и кога срцето ќе им го бара спротивното!

(21) kako-izgleda-zhivotot-na-lugjeto-shto-chuvaat-povekje-od-2-kuchinja-www.kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар