Како да ја претворите вашата запалка во мини мотор?

Времето е сè поладно и поладно и поради тоа ни треба малку повеќе убедување од вообичаено за да излеземе од дома. Ако ви се случува истото и вам, тогаш сигурно имате повеќе слободно време отколку што посакувате – што е одлична можност да бидете малку креативни. Па, сте размислувале ли некогаш како може една запалка да се претвори во минијатурен мотор? Сè што ви е потребно е голема доза трпение и вешти прсти!Како да ја претворите вашата запалка во мини моторПогледнете го наредново видео како и фотографиите под него кои ви покажуваат како чекор по чекор да ја расклопите вашата запалка и од нејзините делови да составите мотор. Уживајте!

Како да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини мотор


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар