Како би ви изгледал животот да бевте куче?

Во ова интересно видео од BuzzFeed се прави споредба помеѓу кучињата и луѓето, при што ни се откриваат неколку повеќе или помалку познати факти. Така, да бевте куче ќе јадевте и ќе спиевте двојно повеќе, ќе гледавте помалку бои, но ќе имавте петпати подобар вид ноќно време.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар