Јапонско денс лудило

Страшен тимски настап и синергија на јапонските танчери од групата Wrecking Crew Orchestra… Танцуваат во специјално дизјанирани светлечки одела, инспирирани од Трон, кои трепкаат во ритамот на музиката. Изгледаат како да се телепортираат на сцената.Јапонско денс лудилоПогледнете што се случува кога некому ќе му „светне“ идеја. 🙂 Уживајте!Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар