Интернет корисниците направија листа од најубавите холивудски актерки на сите времиња

Интернет корисниците направија листа од најубавите холивудски актерки на сите времиња

Постои причина зошто милиони луѓе ширум светот ги следат Оскарите – тие се врвот на гламурот и убавиот изглед. Уште од почетните денови на Холивуд, талентираните актерки ја шармираат публиката, а нивната убавина има голема улога во тоа. Во продолжение погледнете кои се најубавите холивудски актерки на сите времиња, според мислењето на јавноста. Дали се согласувате со листата?

1. Брук Шилдс

Интернет корисниците направија листа од најубавите холивудски актерки на сите времиња

2. Џеклин Смит

Интернет корисниците направија листа од најубавите холивудски актерки на сите времиња

3. Рејчел Мекадамс

Интернет корисниците направија листа од најубавите холивудски актерки на сите времиња

4. Никол Кидман

Интернет корисниците направија листа од најубавите холивудски актерки на сите времиња

5. Меделин Стоу

Интернет корисниците направија листа од најубавите холивудски актерки на сите времиња

6. Ким Бесинџер

Интернет корисниците направија листа од најубавите холивудски актерки на сите времиња

7. Дајен Лејн

Интернет корисниците направија листа од најубавите холивудски актерки на сите времиња

8. Моника Белучи

Интернет корисниците направија листа од најубавите холивудски актерки на сите времиња

9. Џејн Сејмур

Интернет корисниците направија листа од најубавите холивудски актерки на сите времиња

10. Вивиен Ли

Интернет корисниците направија листа од најубавите холивудски актерки на сите времиња

11. Ен-Маргрет

Интернет корисниците направија листа од најубавите холивудски актерки на сите времиња

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар