Интересен Лего држач за клучевите во вашиот дом

Интересен Лего држач за клучевите во вашиот дом

Еве една креативна идеја која можете да ја примените за да направите нешто корисно за вашиот дом, а истовремено можете да ги вклучите вашите деца во процесот на изработка.

Интересен Лего држач за клучевите во вашиот дом

За да не ги барате клучевите низ домот секогаш кога треба да излезете од дома, направете држач од Лего коцки кој ќе го поставите во ходникот и створете навика секогаш да ги оставате таму.

Ќе ви треба една подолга Лего основа и неколку мали плочки кои ќе треба да ги вметнете во обрачот на вашите клучеви. Користете различни бои за да ги разликувате клучевите. Ќе ви треба и гума за лепење или селотејп кој лепи од двете страни за да го прицврстите држачот за ѕидот. Со дополнителен Лего елемент, можете да додадете уште една функционалност на држачот – место за оставање белешки до останатите членови на семејството.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар