Илустрации од секојдневни предмети: Креативец ги „оживува“ нештата и им вдахнува живост

Илустрации од секојдневни предмети: Креативец ги „оживува“ нештата и им вдахнува живост

Овој креативен човек гледа ликови во секојдневните предмети. Тој си замислува како би изгледало кога тие би биле реални. Овој феномен е наречен пареидолија, односно кога се обидуваме да им даваме смисла на обични нешта како на пример гледање ликови во одредени предмети, форми во облаците или слушање сокриени пораки. Кога ќе се спојат забавното и креативното излегуваат следниве илустрации.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар