Идеи за маскирање

Идеи за маскирање за 1 април

„Spirit Halloween“ е една од најголемите компании во светот каде што можете да најдете голем избор на уникатни маски за сите возрасти. Покрај костумите тие имаат и различни видови декорации кои дополнително придонесуваат за оживување на атмосферата на маскенбалот. Доколку сакате оваа година за 1 април да бидете едни од најзабележаните, погледнете ги овие неколку идеи за маскирање. Но, ако не се пронајдете во ниедна од нив, посетете го официјалниот веб-сајт на Spirit Halloween, каде што дефинитивно ќе ја најдете својата совршена првоапрлиска маска и цела вечер ќе бидете во центарот на вниманието.

Идеи за маскирање за 1 април

„Јас сакам бубалици“

Идеи за маскирање за 1 април

Ча-ча-ча танчерка

Идеи за маскирање

Судијка за фудбал

Идеи за маскирање за 1 април

Марџ Симпсон

Идеи за маскирање за 1 април

Пожарникарка

Идеи за маскирање

Бандитка

Идеи за маскирање

Пиратка

Идеи за маскирање за 1 април

Госпоѓица Лидлхаузен

Идеи за маскирање за 1 април

Спасителка на плажа

Идеи за маскирање за 1 април

Лик од „Street Fighter“

Идеи за маскирање за 1 април

Лик од играта „Angry Birds“

Идеи за маскирање за 1 април

Пират

Идеи за маскирање за 1 април

Мексиканец

Идеи за маскирање за 1 април

Хан Соло од „Војна на ѕвездите“

Идеи за маскирање за 1 април

Шише кечап

Идеи за маскирање за 1 април

Хомер Симпсонс

Идеи за маскирање за 1 април

Лик од „South Park“

Идеи за маскирање за 1 април

Буре со пиво

Идеи за маскирање за 1 април

За неразделните парови: Јајце на око и сланина

Идеи за маскирање за 1 април

Аладин и Џасмин

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Анонимен Reply

    не се убави

Остави коментар