Хумористични причини зошто на богатите луѓе не им е секогаш лесно

Ако мислевте дека животот на богатите луѓе е лесен, размислете повторно. Тие се соочуваат со многу необични проблеми за кои повеќето луѓе не се ни свесни дека постојат. Можеби тие нема да ви делуваат толку сериозни во споредба со вашите, но не заборавајте ја изреката „Секој со својата мака“. Па, погледнете ги овие хумористични ситуации кои ќе ви докажат дека на богатите луѓе не им е толку лесно колку што изгледа…

Богатството и славата знаат да бидат многу напорни. Среќа што некој измислил „шал за невидливост“ против здодевните папараци

Хумористични причини зошто на богатите луѓе не им е секогаш лесно

Додека вие купувате храна за вашето маче, богатите луѓе бараат аквариум за нивната ајкула (или две)

Хумористични причини зошто на богатите луѓе не им е секогаш лесно

Вие се жалите поради заплетканите слушалки, но големите пари предизвикуваат уште поголеми проблеми

Хумористични причини зошто на богатите луѓе не им е секогаш лесно

Богатите луѓе не можат да решат кој автомобил им се допаѓа најмногу, па ги купуваат сите

Хумористични причини зошто на богатите луѓе не им е секогаш лесно

И потоа поминуваат со часови во одлучување кој часовник им одговара најмногу со новиот автомобил и обратно

Хумористични причини зошто на богатите луѓе не им е секогаш лесно

Но, и покрај тоа, тие не можат да победат на уличните трки

Хумористични причини зошто на богатите луѓе не им е секогаш лесно

Дури ни времето не е на нивна страна

Хумористични причини зошто на богатите луѓе не им е секогаш лесно

Продолжете на следната страница за да ги погледнете и останатите хумористични ситуации со кои се соочуваат богатите луѓе…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар