Холивудски актерки кои ја жртвувале нивната убавина за незаборавни филмски улоги

Холивудски актерки кои ја жртвувале нивната убавина за незаборавни филмски улоги

Со цел да создадат силна физичка и емоционална поврзаност со ликовите кои ги пресликуваат на филмското платно, некои од најпознатите и најталентирани холивудски актерки воопшто не се двоумат целосно да го променат нивниот изглед: Ја скратуваат прекрасната коса, се здебелуваат, „остаруваат“ и прават многу други екстремни промени. На тој начин тие успеваат веродостојно да го претстават нивниот фиктивен лик, кој поради неговата автентичност никогаш не избледува од нашите сеќавања.

Холивудски актерки кои ја жртвувале нивната убавина за незаборавни филмски улоги

Маргот Роби како Харли Квин во „Одредот на отпишаните“ (Suicide Squad)

Погледнете ги најхрабрите актерки кои решиле да направат неверојатни жртви за нивните филмски улоги и со тоа ги докажале нивниот извонреден талент и посветеност на работата…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар