Хаска која ја израснале мачки се однесува како нив

Редит корисникот „Dong_of_justice“ добил огромно внимание во Интернет светот откако објавил неколку фотографии од неговата хаска која се вика Тели. Станува збор за необично куче, кое било израснато покрај мачки од претходните сопственици и токму поради тоа и самото почнало да верува дека е мачка. Тели никогаш не лае, таа е скоро нема. И исто како и мачките, обожава да лежи на сонце и за разлика од сите останати кучиња, мрази да биде чешкана на стомакот.

Хаска која ја израснале мачки се однесува како нив Хаска која ја израснале мачки се однесува како нив

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар