Гуштер со големина на куче е најновата сензација на Инстаграм

Ако веќе ви здодеаја мачињата и кучињата на Инстаграм, гуштерот Мекгајвер ќе стане вашиот нов најдобар пријател. Запознаjте го Мекгајвер, 4-годишниот аргентински гуштер од Калифорнија, кој во моментов е најпознатиот влекач на Земјата. Тој има над 156.000 следбеници на Инстаграм и над 44.000 следбеници на Јутјуб.

(1)gushter-so-golemina-na-kuche-e-najnovata-senzacija-na-instagram-kafepauza.mk

Луѓето секојдневно гледаат фотографии од него како јаде, спие, се шета, и најважно до сè – како се гали. Мекгајвер ужива во галењето.

(11)gushter-so-golemina-na-kuche-e-najnovata-senzacija-na-instagram-kafepauza.mk

„Тој има слобода да се движи низ целата куќа, но секогаш доаѓа каде што сме ние и спие пред каучот каде што ни се нозете“, вели неговата сопственичка.

(13)gushter-so-golemina-na-kuche-e-najnovata-senzacija-na-instagram-kafepauza.mk

Погледнете ги интересните фотографии на Мекгајвер, и подгответе се да се вљубите.

(2)gushter-so-golemina-na-kuche-e-najnovata-senzacija-na-instagram-kafepauza.mk

(3)gushter-so-golemina-na-kuche-e-najnovata-senzacija-na-instagram-kafepauza.mk

(4)gushter-so-golemina-na-kuche-e-najnovata-senzacija-na-instagram-kafepauza.mk

(5)gushter-so-golemina-na-kuche-e-najnovata-senzacija-na-instagram-kafepauza.mk

Фотографиите продолжуваат на следната страница…

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар