Глупавите проблеми на развиениот свет

Глупавите проблеми на развиениот свет

И животот во развиениот свет со себе си носи секојдневни проблеми кои носат горчина во животот на некои луѓе. Иако не се тоа големи проблеми од типот на недостаток на финансиски средства или недостаток на вода за пиење, сепак има нешта кои нивните животи ги полнат со стрес. Овие твитови се доказ за тоа.

Глупавите проблеми на развиениот свет

Морав да се разбудам затоа што жената што ми пегла требаше да дојде А СÈ УШТЕ НЕ Е ДОЈДЕНА

Глупавите проблеми на развиениот свет

Покривката на базенот не може да се отвори како што треба, каква штета

Глупавите проблеми на развиениот свет ги полнат со стрес. Овие твитови го доказ за тоа.

Штотуку испив чај со млеко од соја. Тоа беше една од најлошите одлуки во мојот живот.

Глупавите проблеми на развиениот свет ги полнат со стрес. Овие твитови го доказ за тоа.

Чистачката не дојде минатата недела. Се надевам дека наскоро ќе се појави затоа што корпата е речиси полна.

Глупавите проблеми на развиениот свет ги полнат со стрес. Овие твитови го доказ за тоа.

Морав да ја намалам светлината на ајпадот затоа што ме болеа очите

Глупавите проблеми на развиениот свет ги полнат со стрес. Овие твитови го доказ за тоа.

Преку глава веќе од производите на Епл.

Глупавите проблеми на развиениот свет ги полнат со стрес. Овие твитови го доказ за тоа.

Имам мала расекотина на „ајпад“ прстот. Секој твит е агонија, ама јас храбро издржувам.

Глупавите проблеми на развиениот свет ги полнат со стрес. Овие твитови го доказ за тоа.

Лупењето калинки мора да е една од најболните задачи во светот

Глупавите проблеми на развиениот свет ги полнат со стрес. Овие твитови го доказ за тоа.

Тука сите имаат БМВ, Лексус, Мерцедес или Рејнџ Ровер. Се џверат во мене и мојот џип затоа што знаат дека не припаѓам овде

Глупавите проблеми на развиениот свет ги полнат со стрес. Овие твитови го доказ за тоа.

Нема веќе анасон во продавницата. Катастрофа.

Глупавите проблеми на развиениот свет ги полнат со стрес. Овие твитови го доказ за тоа.

Испив премногу масло од тартуфи. Знаевте ли дека е лаксатив?

Глупавите проблеми на развиениот свет ги полнат со стрес. Овие твитови го доказ за тоа.

Дали постојат стерео системи со вграден Спотифај? Ме нервира што морам да ја стартувам ајфон апликацијата и да го вклучувам постојано.

Глупавите проблеми на развиениот свет ги полнат со стрес. Овие твитови го доказ за тоа.

Би сакал моите родители да престанат да ги расфрлаат парите од моето наследство на е*ени модерни јогурти. 12 фунти неделно е глупаво.

Глупавите проблеми на развиениот свет ги полнат со стрес. Овие твитови го доказ за тоа.

Ааааахх, мојот бешамел сос нејќе да се згусне

Глупавите проблеми на развиениот свет ги полнат со стрес. Овие твитови го доказ за тоа.

Не можам да го запомнам името на мојата чистачка.

Глупавите проблеми на развиениот свет ги полнат со стрес. Овие твитови го доказ за тоа.

Мислам дека ставив премногу вода во киноата.

Глупавите проблеми на развиениот свет ги полнат со стрес. Овие твитови го доказ за тоа.

Мојот паричник е премал.

(18) Glupavite-problemi-na-razvieniot-svet-www.kafepauza.mk

Разочарана сум од мојата прва масажа во Индонезија. Немаше многу масирање, туку повеќе притискање на одредени точки и допирање со прстите. Премногу меко за мој вкус.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар