Фотографии што ќе ви докажат дека природата е навистина брутална

Фотографии што ќе ви докажат дека природата е навистина брутална

Додека ние се обидуваме да живееме во мир и хармонија, важно е да запомниме дека светот околу нас е навистина брутално место. Нашите животи се „припитомени“ до тој степен што е навистина лесно да ги игнорираме ужасните нешта што постојат во природата. Оваа листа ќе ве потсети дека живееме во страшен свет.

1. Пајак со способност да го истенчи и завитка неговото тело околу дрвја и гранки

Фотографии што ќе ви докажат дека природата е навистина брутална

2. Алги во брановите

Фотографии што ќе ви докажат дека природата е навистина брутална

3. „Пајажината ме чува од маларија“

Фотографии што ќе ви докажат дека природата е навистина брутална

4. Вид печурки познати како прсти на мртовец

Фотографии што ќе ви докажат дека природата е навистина брутална

5. Скелетот на надуваната риба изгледа навистина неверојатно

Фотографии што ќе ви докажат дека природата е навистина брутална

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар