Фотографии што ги прикажуваат смешните последици од заборавањето

Фотографии што ги прикажуваат смешните последици од заборавањето

Секој од нас бил во ситуација кога му се блокирал мозокот, а кога ќе се земе предвид колку нешта го бараат нашето внимание, оваа појава е сосема нормална. Понекогаш се случува да ги заборавиме дури и најважните нешта. Но, што се случува потоа? За жал, мора да се соочиме со последиците. Следниве фотографии претставуваат моменти кога бил заборавен некој важен детаљ, а резултатите се навистина урнебесни.

1. „Работев во градинка за кучиња и често го носев моето куче со мене. Еднаш заминав од работа и бидејќи бев многу гладна го заборавив, а менаџерот ми ја испрати оваа фотографија од него. Изразот на неговото лице е совршен.“

Фотографии што ги прикажуваат смешните последици од заборавањето

2. Кога доцните на работа и сте заборавиле да го нахраните кралот…

Фотографии што ги прикажуваат смешните последици од заборавањето

3. „Заборавив да го преместам апаратот пред да се фотографираме во скок, па изгледа како да сме се обесиле“

Фотографии што ги прикажуваат смешните последици од заборавањето

4. „Девојка ми си го заборави бричот, но не и жилетите, па ѝ помогнав“

Фотографии што ги прикажуваат смешните последици од заборавањето

5. „Заборавивме да ѝ кажеме на мачката дека имаме бебе“

Фотографии што ги прикажуваат смешните последици од заборавањето

6. „Доцнев, а не можев да го најдам нејзиното ремче, па вака ја прошетав ова утро“

Фотографии што ги прикажуваат смешните последици од заборавањето

7. Пијано момче на бразилскиот карневал заборавило дека девојка му му е на рамената

Фотографии што ги прикажуваат смешните последици од заборавањето

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар