Фотографии од бебиња мрзливци кои ќе ви ја стоплат душата

Само што ќе помислите дека сте ги виделе сите слатки бебиња животни на Интернет, одеднаш излегуваат неодоливи мрзливци кои ќе го претворат вашето срце во мек памук. Токму затоа и сигурно веднаш ќе се натажите кога ќе дознаете дека бројот на бебиња мрзливци кои ги губат своите мајки преку директно или индиректно мешање на луѓето, секојдневно се зголемува. Следниве фотографии ни ги покажуваат мрзливците сирачиња кои се носат во институт за заштита на животните, каде што потоа учат да бидат диви и откако ќе пораснат, се враќаат во дождовната шума со втора шанса за живот. Без помош, и без мајките, тие не би можеле долго да издржат во дивината.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар