Форми на љубовта извајани од природата

Ако нешто нè остава без здив, тоа се скриените убавини на природата и нејзините совршено извајани романтични мотиви. Погледнете ги овие неверојатни природни креации, во облик на најголемиот симбол на љубовта – срцето. Вистински рај за очи!

Форми на љубовта извајани од природата

Природно езерце на островот Свалбард на Арктикот

Форми на љубовта извајани од природата

Езерото Нортрап, лоцирано во истоимениот кањон во Вашингтон, САД

Форми на љубовта извајани од природата

Природно оформена карпа во близина на селото Хампи во Карнатака, Јужна Индија

Форми на љубовта извајани од природата

„Срцето што крвари“ во Централна Азија

Форми на љубовта извајани од природата

Езерото на љубовта Меккензи на островот Фрејзер во Австралија

Форми на љубовта извајани од природата

Хрватскиот остров на љубовта Срце

Форми на љубовта извајани од природата

Езерото Шимшал во долината Хунза во Пакистан

Форми на љубовта извајани од природата

Езерото Рих во државата Чин

Форми на љубовта извајани од природата

Природно езерце на планината Маглик, на границата помеѓу Црна Гора и Босна и Херцеговина

Форми на љубовта извајани од природата

Езерце во дождовната шума во Амазон

Форми на љубовта извајани од природата

Езеро во облик на срце на Алпите

Форми на љубовта извајани од природата

Камен во облик на срце, извајано од самата природа

Форми на љубовта извајани од природата

Преубава перспектива - Португалија

Форми на љубовта извајани од природата

Природен базен во Воткинс Глен, Њујорк

Погледнете го и островот во форма на срце Мејкпис, кој се наоѓа на реката Носа во Австралија.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар