Фантастично тјуниран „Mercedes SLS AMG“

Фантастично тјуниран „Mercedes SLS AMG“

Откако во последно време ги тјунираа најновите модели на „Мерцедес“, од „Барбус“ велат дека имаат планови и за величествениот „Mercedes SLS AMG“ кој ќе добие нови подобрувања на изгледот и перформансите.Фантастично тјуниран „Mercedes SLS AMG“Моќниот мотор од 700 коњски сили, ќе може многу лесно да достигне максимална брзина од 340 километри на час. Од нула до 100 ќе може да достигне за само 3,7 секунди, додека, од 0 до 200 за 10,2 секунди.Фантастично тјуниран „Mercedes SLS AMG“Фантастично тјуниран „Mercedes SLS AMG“И надворешниот изглед на автомобилот ќе добие свои подобрувања. Пакетот ќе вклучува 4 спортски издуви, редизајнирани спојлери, алуминиумски бандажи, а во внатрешноста, кожа со сини детали. Сумирано, ова е автомобил во кој ќе се вљубите на прв поглед. Зарем не би го посакале за себе?Фантастично тјуниран „Mercedes SLS AMG“Фантастично тјуниран „Mercedes SLS AMG“Фантастично тјуниран „Mercedes SLS AMG“Фантастично тјуниран „Mercedes SLS AMG“Фантастично тјуниран „Mercedes SLS AMG“
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар