Фантастично тјуниран „Audi Spyder“

Навистина е потребно многу храброст и визија за да се обидете да го подобрите феноменалниот модел „Audi R8 V10 Spyder“. За среќа компанијата „Mansory“ ги има потребните квалитети поради кои и успеала да го изведе овој амбициозен проект.Фантастично тјуниран „Audi Spyder“Шасијата е целосно изработена од високо квалитетни карбонски влакна, со што самиот автомобил автоматски станува полесен и поаеродинамичен. Редизајнирани се задниот спојлер и дифузерот, а изменети се предниот спојлер како и крилата на автомобилот. За комплетирање на надворешниот изглед на автомобилот, додаден се нови 20-инчни алуминиумски бандажи.Фантастично тјуниран „Audi Spyder“Фантастично тјуниран „Audi Spyder“Ентериерот е направен од кожа и елементи изработени од карбонски влакна. Фантастично тјуниран „Audi Spyder“Најимпресивен дел од автомобилот е модифицираниот V10 мотор кој располага со моќност од 552 коњски сили.Фантастично тјуниран „Audi Spyder“Фантастично тјуниран „Audi Spyder“Фантастично тјуниран „Audi Spyder“Фантастично тјуниран „Audi Spyder“
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар