Фантастичен концепт изработен за Ферари

Германскиот автомобилски дизајнер Саша Селипанов го има направено овој концепт, со надеж дека момците од Маринело можеби некој ден ќе го направат реалност. Моделот е наречен Ферари 612 GTO и е најдобриот дизајн направен од човек, кој никогаш нема работено во дизајнерскиот тим на Ферари. Фантастичен концепт изработен за ФерариКонцептот е комбинација од елементи на моменталните модели на Ферари со некои елементи од Астон Мартин One-77 и Алфа Ромео 8C. Добиените резултати од неговата работа се фантастични, па не би било чудно доколку овој модел во иднина почне да се произведува.Фантастичен концепт изработен за ФерариФантастичен концепт изработен за ФерариФантастичен концепт изработен за ФерариФантастичен концепт изработен за ФерариФантастичен концепт изработен за Ферари
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар