Еве како да размислувате како инженер прикажано низ 23 фотографии

Еве како да размислувате како инженер прикажано низ 23 фотографии

Инженерите се необични луѓе. Понекогаш тие смислуваат работи кои навистина ни го олеснуваат животот, а понекогаш нивните идеи не им одат по план. Ова се само неколку примери од неверојатната снаодливост на инженерите.

1. За оние кои не сакаат да го држат таблетот во кревет

(1)kako-da-razmisluvate-kako-inzheneri-niz-23-fotografii-kafepauza.mk

2. Одлично функционира

(2)kako-da-razmisluvate-kako-inzheneri-niz-23-fotografii-kafepauza.mk

3. Безбедно и стилско решение за проблемот со декомпресија

(3)kako-da-razmisluvate-kako-inzheneri-niz-23-fotografii-kafepauza.mk

4. Како тоа не ми работи фарот на автомобилот?

(4)kako-da-razmisluvate-kako-inzheneri-niz-23-fotografii-kafepauza.mk

5. Како да ги усреќите и таткото и ќерката? Лулашка со далечински управувач.

(5)kako-da-razmisluvate-kako-inzheneri-niz-23-fotografii-kafepauza.mk

6. Сè уште е БМВ!

(6)kako-da-razmisluvate-kako-inzheneri-niz-23-fotografii-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар