Екстремно кампување на карпи

Ако сте зависници од адреналин, ова може да биде вашиот следен предизвик. Ставете се во кожата на овие алпинисти и размислете дали и вие би го сториле истото. Би го замениле ли класичното кампување на планините, каде цврсто стоите на земја, со екстремно и лебдечко? Би можеле ли да се опуштите и да читате книга на овие височини или пак, да преспиете во вакви услови?

Екстремно кампување на карпиЕкстремно кампување на карпиЕкстремно кампување на карпиЕкстремно кампување на карпиЕкстремно кампување на карпиЕкстремно кампување на карпиЕкстремно кампување на карпиЕкстремно кампување на карпиЕкстремно кампување на карпиЕкстремно кампување на карпиЕкстремно кампување на карпиЕкстремно кампување на карпиЕкстремно кампување на карпиЕкстремно кампување на карпи


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

  1. Смајли Reply

    мајка ми нема да ме пушти xD

Остави коментар