Ѕирнете во најубавите паркови и градини ширум светот

Од Норвешка до Шри Ланка, секоја држава може да се пофали со неколку магични паркови и градини за сечиј вкус. Прекрасни градини и паркови можат да се најдат низ целиот свет, а фотографиите кои ќе ги видите во продолжение навистина ќе ве уверат во тоа.

Градините Бучарт, Канада

Ѕирнете во најубавите паркови и градини ширум светот

 Градината Билтмор, Северна Каролина

Ѕирнете во најубавите паркови и градини ширум светотГрадините на Версај, Франција

Ѕирнете во најубавите паркови и градини ширум светот

Цветните градини во Холандија

Ѕирнете во најубавите паркови и градини ширум светот

Ботаничка градина во Тајланд која изгледа како тропска оаза

Ѕирнете во најубавите паркови и градини ширум светот

Лаз Позас во Мексико

Ѕирнете во најубавите паркови и градини ширум светот

Чудесната градина во Дубаи

Ѕирнете во најубавите паркови и градини ширум светот

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар