Двојниците на Симпсонови

Погледнете со кого си личи дел од бандата во Симпсонови. Што мислите, кој кого имитира? Дали животот ја имитира уметноста или обратно? 🙂

Двојниците на Симпсонови

Пол Џијамати = Хомер Симпсон

Двојниците на Симпсонови

Лејди Гага = Марџ Симпсон

Двојниците на Симпсонови

Лари Кинг = Г-дин Барнс

Двојниците на Симпсонови

Гери Олдман = Нед Фландерс

Двојниците на Симпсонови

Ријана = Сајдшоу БобБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар