Дознајте кои се најкратките бракови во историјата на Холивуд!

За многу познати парови не важи ветувањето „додека смртта не нѐ раздели“, но овие неколку дефинитивно се издвојуваат од останатите благодарение на брзината со која се имаат разведено. Тие избрзале со разводот исто како што избрзале и со венчавањето. Погледнете кои се холивудските рекордери кога станува збор за најкратките бракови!

Бритни Спирс и Џејсон Александар

Дознајте кои се најкратките бракови во историјата на Холивуд!

Бракот на пејачката со нејзината средношколска љубов траела само 55 часа по брзата венчавка во Лас Вегас.

Кармен Електра и Денис Родман

Дознајте кои се најкратките бракови во историјата на Холивуд!

Парот се венчал опиен од љубов и шампањ. 9 дена подоцна, Родман барал поништување на бракот.

Еди Марфи и Трејси Едмондс

Дознајте кои се најкратките бракови во историјата на Холивуд!

Нивната брачна среќа траела 2 недели, а на крајот бракот бил прогласен за неважечки.

Дру Баримор и Џереми Томас

Дознајте кои се најкратките бракови во историјата на Холивуд!

Првиот брак на убавата актерка бил со британскиот шанкер. Нивниот среќен брак траел 6 недели, а потоа побарале развод.

Продолжете на следната страница за останатите парови…

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар