Дочекот на 2011 низ светот

Дочекот на 2011 низ светот

Погледнете како се подготвуваше светот за да го прослави доаѓањето на новата 2011 година:

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Неверојатен огномет експлодираше над мостот и оперската куќа во Сиднеј за време на пиротехничкото шоу наменето за прославување на новата година.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Членови на Комерцијалната Асоцијација во Сао Паoло пуштаат балони во боите на бразилското знаме за да и посакаат добредојде на новата 2011 година во Сао Паоло, Бразил.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Ливчиња со испишани новогодишни желби се залепени на ѕид на Тајм Сквер во Њујорк на 20 декември, 2010 година.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Илјадници луѓе со факели во рацете се собраа на 30 декември за да почнат со прославување на новата година во Едингбург, Шкотска.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Сопственикот на зоолошката градина во Малабон, Филипини држи зајак и тигар во рацете со кои на локалните дечиња им го покажува преминот од „година на тигар“ во „година на зајак“.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Човек ја бричи брадата во облик на бројките 2011, во берберница во еден источен индиски град.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Луѓе истураат сок од јаболка врз статуа која ја симболизира божицата на морето, за време на церемонија која традиционално се одржува на Копакабана, Рио де Жанеиро, Бразил, како дел од прославувањето на новата година која доаѓа.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Жена нуди разни овошја додека шаманите изведуваат ритуал за добра среќа во новата година во Лима, Перу.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Луѓе закачуваат пиротехнички материјали на врвот на највисоката кула во Сиетл, т.н. Вселенска игла.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Огномет врз финансиската област во Сингапур го означи доаѓањето на новата 2011 година.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Луѓе пуштаат балони во моментот кога Токио кулата почнува да свети, за да ја означи новата година.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Огномет го осветли небото во близина на кулите Петронас во Куала Лумпур.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Бран од луѓе во Хонг Конг ја прославија новата година.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Бројките 2011 беа испишани во воздухот пред катедралата Св. Стефан во Виена, Австрија.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Огномет заблеска од највисоката зграда во светот Бурџ Калифа во Дубаи.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Собрани луѓе во центарот на Софија ја прославуваат новата година.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Огномет на Црвениот плоштад пред Катедралата на Св. Василиј благословениот во Москва, Русија.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Спектакуларен огномет го осветли небото над Биг Бен во Лондон, Англија.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Со шампањско во рацете, французите ја прославија новата година на Шанзелизе во Париз.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Огномет експлодира на небото на плажата Копакабана во Рио де Жанеиро на 1 јануари 2011.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Деца со запалки ја слават новата година во Хаити.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Конфети со испишани желби беа пуштени на Тајм Сквер во Њујорк.

Како се подготвуваше и како ја пречека светот новата 2011 година?

Момчето ја побара за жена својата девојка за време на прославувањето на новата година во Њујорк.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар