Денот на калта во Мичиген

На 12 јули, околу 5.000 луѓе се собраа за да го прослават 24-тиот по ред, ден на калта во Вестланд, Мичиген. Повеќе од 200 тони земја и околу 75.700 литри вода биле помешани за да се создаде огромен базен од кал, во кој многу деца, но и возрасни поминале два часа забавувајќи се.
Денот на калта во МичигенНастанот имал многу изненадувања, а се одржале и натпревари во „Лимбо“ (игра во која треба да се навалиш наназад и да ја поминеш границата, која ја одредува некој што држи стап) и трка со работнички колички. Ноќта биле прогласени и кралот и кралицата на калта. Денот на калта во МичигенДенот на калта во МичигенДенот на калта во МичигенДенот на калта во МичигенДенот на калта во МичигенДенот на калта во МичигенДенот на калта во МичигенДенот на калта во МичигенДенот на калта во МичигенДенот на калта во МичигенДенот на калта во Мичиген

——————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. 1231 Reply

    Интересноо! 🙂

Остави коментар