Дали забележувате нешто чудно кај фотографиите на Чарлс и Дијана?

Јавноста почна да забележува нешто многу чудно кај старите протрети на принцот Чарлс и принцезата Дијана. Пред да почнете да барате духови во позадина и необични блесоци, знајте дека она што треба да го забележите е повеќе од очигледно.

Дали забележувате нешто чудно кај фотографиите на Чарлс и Дијана?

Погледнете ги следниве неколку фотографии и обидете се откриете за што станува збор.

Дали забележувате нешто чудно кај фотографиите на Чарлс и Дијана?

Дали забележувате нешто чудно кај фотографиите на Чарлс и Дијана?

Дали забележавте? Во сите портрети на Чарлс и Дијана, Чарлс е повисок од Дијана

Дали забележувате нешто чудно кај фотографиите на Чарлс и Дијана?

Некаде станува збор за суптилна разлика

Дали забележувате нешто чудно кај фотографиите на Чарлс и Дијана?

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар