Дали можете да ја најдете мачката скриена меѓу лилјаците?

Дали можете да ја најдете мачката скриена меѓу лилјаците?

Бидејќи е сезона на вештерки, не секогаш можете да бидете убедени што се крие во сенките. Да не е дух? Гоблин? Или црна мачка? За среќа, овој цртеж на унгарскиот илустратор Гергели Дудас е повеќе сладок отколку што е страшен, но и крие нешто. Дали ја видовте црната мачка која се крие меѓу лилјаците?


Дали можете да ја најдете мачката скриена меѓу лилјаците?

Помош: Мачката е иста боја како и лилјаците, но нема крилја.

  • Покажи го решението

    Доколку сѐ уште не ја најдовте и се откажувате, еве го решението. Мачката се наоѓа доколку броите три лилјаци од лево кон десно во редот најдолу. Мачката го допира десното уво на третиот лилјак. Изгледа како да има крилја поради двата лилјака кои се до неа, но не се залажувајте – сепак е мачка.
    Дали можете да ја најдете мачката скриена меѓу лилјаците?

Обидете се и да ја пронајдете кралицата срце без да погледнете во решението! Ако не можете, кликнете на сликата за да го видите точниот одговор.

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Спиела во пустина, летала со параглајдер и видела 71-метарска статуа од Буда исклесана во планина. Со дигитално новинарство се занимава од факултетските денови.

Поврзани содржини

Остави коментар