Будимпешта во 70 гига пиксели

Кршејќи го хоризонтот и сите правила, 360 World спонзорирани од Epson, Sony и Microsoft, направија да може да патуваме до саканата дестинација преку монитор со само еден клик. Убавините на Будимпешта и целиот овој убав град кој се наоѓа во срцето на Унгарија, може да видите како изгледа дење и ноќе.

Будимпешта во 70 гига пиксели

Панорамското фотографирање траело два дена, а се користеле два 25-мегапикселни Sony A900s фотоапарати и 400мм Minolta леќи.

Погледенте го градот и сите негови познати знаменитости на дневна светлина, а потоа видете ја и магијата на градот Будимпешта ноќе.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар