Брутално искрени честитки за сопругата по повод Св. Валентин

Последниве неколку години професорот по маркетинг Екант Виeр од Австралија ѝ правел уникатни љубовни честитки на својата жена по повод Денот на вљубените. Иако тие не се она што би се очекувало од еден романтичен потег, дефинитивно се доказ за една зрела и стабилна врска во која романтиката е брутално реална.

Со тебе, само една жена на светот ми е потребна …со само една жена би можел да излезам на крај.

Со тебе, само една жена ми е потребна
…со само една жена би можел да излезам на крај.

Те сакам бидејќи... Сум во триесеттите години од животот и почнуваат да ми снемуваат други опции

Те сакам бидејќи…
Сум во триесеттите години од животот и почнуваат да ми снемуваат други опции

Те сакам бидејќи маката што сум со тебе… …е помала од маката која би ја имал ако треба пак да излегувам на состаноци.

Те сакам бидејќи маката што сум со тебе…
…е помала од маката која би ја имал ако треба пак да излегувам на состаноци.

Секогаш ќе бидеме заедно Бидејќи веќе имам многу инвестирано во нас.

Секогаш ќе бидеме заедно
Бидејќи веќе имам инвестирано во нас, па не сакам да пропадне.

Вечно заедно …заради децата…

Вечно заедно
…заради децата…

Сакам да бидам со тебе до крајот на животот… бидејќи тоа ме плаши помалку отколку да сум сам

Сакам да бидам со тебе до крајот на животот…
бидејќи тоа ме плаши помалку отколку да сум сам

Заедно сме посилни... Финансиски

Заедно сме посилни…
Финансиски

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар