Брачен пар купиле куќа онлајн и при првото влегување пронашле премногу чудни нешта во неа

Брачен пар купиле куќа онлајн и при првото влегување пронашле премногу чудни нешта во неа

Ако научивме нешто од хорор филмовите за куќите со духови, тоа е дека ситниците се клучни кога станува збор за пронаоѓање знаци за бегање! Имајќи го тоа на ум, куќата што Крег и Лиса Спур ја купиле не е воопшто суптилна при изложување на овие знаци и откривање на своето минато.

„Со сопругата ја купивме оваа куќа евтино за да ја реновираме и да ја продадеме“, вели Крег. „Имаше толку многу чудни нешта во неа, што не можев ни да замислам како размислувале претходните сопственици.“

Погледнете ги фотографиите и погледнете како куќата од кошмарите оживува и во реалноста.

Мора ви посакува слатки соништа

Најдобрите нешта во животот

„Направете сами“ лустер

Прозорец или слика?

Што ли била целта на овој изум?

Вентилатор за топлите летни денови


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар