95-годишни близначки ја откриваат тајната на долгиот живот

95-годишни близначки ја откриваат тајната на долгиот живот

Ако барате нова инспирација на Инстаграм, имаме одличен предлог за вас! Лил и Дорис, познати како близначките Типтоп (Tipton Twins) имаат 95 години и се најстарите близначки во Велика Британија. Иако имаат само 2.000 следбеници досега, веруваме дека брзо ќе го достигнат статусот на инфлуенсерки поради нивниот сладок однос и одличните совети што ги споделуваат. Да не заборавиме и на фактот дека вистински уживаат во постарата доба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lil & Doris (@tiptontwins) on

Без разлика дали станува збор за јога, фудбал или гледање на најновите кино хитови, близначките сакаат сè да пробаат и да видат за да уживаат. Тие неодамна дури и земале смартфон за да можат подобро да ги уредуваат и следат своите социјални мрежи. И да, тие покрај Инстаграм, имаат и Фејсбук, Твитер… Никогаш не е предоцна за да ѝ се дозволи на технологијата да стане дел од нашиот живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lil & Doris (@tiptontwins) on

Што се однесува до тајната за долг живот, ако ги прашате нив, тие би ви рекле: „Немаме секс, но затоа пиеме многу повеќе Гинис!“ Изгледа и хуморот подмладува! Овие британски старици треба да бидат пример за сите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lil & Doris (@tiptontwins) on


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар