9 причини зошто треба да ги сакате своите пеги

Девојка без пеги е како ноќ без ѕвезди. Тие не само што ве прават уникатни и ве издвојуваат од останатите, туку и ќе ве одржат засекогаш млади. Па, доколку и вие сте една од оние девојки кои имаат пеги, тогаш погледнете ги следниве 9 причини зошто треба да се гордеете на нив.

1. Пегите се бакнежи од сонцето

(1) 9 причини зошто треба да ги сакате своите пеги

Тие го истакнуваат вашето лице без разлика каде се наоѓате.

2. Имате мозолчиња? Не е важно…

(2) 9 причини зошто треба да ги сакате своите пеги

Пегите ги кријат дури и вашите најдлабоки и најтемни тајни.

3. „Твоите пеги се премногу слатки!“

(3) 9 причини зошто треба да ги сакате своите пеги

Комплимент кој никогаш нема да престанете да го слушате.

4. Тие ќе прават засекогаш да изгледате младо

(4) 9 причини зошто треба да ги сакате своите пеги

Чувајќи го вашето лице…

5. Ниту еден друг човек на оваа планета нема исти пеги како вашите

(5) 9 причини зошто треба да ги сакате своите пеги

Вие сте уникатни.

6. Пегите на сонце ги истакнуваат вашите очи

(6) 9 причини зошто треба да ги сакате своите пеги

Без разлика на нивната боја, секој човек прво ќе ги забележи вашите очи.

7. Здодевно ви е? Броењето и спојувањето пеги е секогаш интересно!

(7) 9 причини зошто треба да ги сакате своите пеги

1, 2, 3… 80… 1.000…

8. Славните ѕвезди можат да ја потврдат убавината на пегите

(8) 9 причини зошто треба да ги сакате своите пеги

Пенелопи Круз, Ема Вотсон, Рејчел Билсон, Луси Лиу…

9. Токму несовршеностите се оние кои ве прават совршени

(9) 9 причини зошто треба да ги сакате своите пеги

Сериозно, вие изгледате неверојатно!

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар