9 бескорисни изуми за проблеми што не постојат

9 бескорисни изуми за проблеми што не постојат

Мет Бенедето е самоук дизајнер на продукти кој си поставил цел да измисли продукти кои решаваат непостоечки проблеми. Секој негов изум е комбинација од предмети кои можеби би биле корисни, но не се неопходни.

„Изминатиов месец идентификував 9 нови проблеми со кои се нема соочено никој во светот и секое решение е целосно непотребно. Доколку посакате да користите некој од моите нови изуми, веднаш би требало да размислите за вашиот живот“, изјавил Мет.

Погледнете ги неговите изуми кои со сигурност ќе ве насмеат…

Вреќа за хипервентилација

9 бескорисни изуми за проблеми што не постојат

9 бескорисни изуми за проблеми што не постојат

Човечки ретровизор

9 бескорисни изуми за проблеми што не постојат

9 бескорисни изуми за проблеми што не постојат

Летачки чадор

9 бескорисни изуми за проблеми што не постојат

Виљушка за преливи

9 бескорисни изуми за проблеми што не постојат

9 бескорисни изуми за проблеми што не постојат

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар