80-годишна бабичка доживува неверојатна трансформација благодарение на шминкерските вештини на нејзината внука

Кога 80-годишната Ливиа ја замолила нејзината внука да ја нашминка, сигурно не очекувала дека преку ноќ ќе стане вистинска Интернет сензација!

80-годишна бабичка доживува неверојатна трансформација благодарение на шминкерските вештини на нејзината внука

Тео Флего е мејкап артистка од Хрватска која му покажа на светот како со паметно нанесување на шминката секоја жена може да се подмлади за најмалку 20 години. Она што требаше да биде приказ на неверојатните вештини за контурирање на младата артистка, исто така испадна да биде и доказ за посебната врска што постои помеѓу баба и внука.

80-годишна бабичка доживува неверојатна трансформација благодарение на шминкерските вештини на нејзината внука

Ливиа сега ужива во вниманието што го добива и во нејзиниот нов освежувачки изглед, што уште еднаш го потврдува фактот дека годините се само бројка.

80-годишна бабичка доживува неверојатна трансформација благодарение на шминкерските вештини на нејзината внука

„Таа ме замоли да го освежам нејзиниот изглед, па јас си ги пробав моите вештини за контурирање. Многу ја сакам баба ми! Тоа што добива неверојатни реакции од целиот свет додека седи во старечки дом, навистина многу ѝ значи.“-вели мејкап артистката Теа Флего.

80-годишна бабичка доживува неверојатна трансформација благодарение на шминкерските вештини на нејзината внука

За возврат, бабичката ѝ помага на Теа да најде нови следбеници.

80-годишна бабичка доживува неверојатна трансформација благодарение на шминкерските вештини на нејзината внука

Погледнете го и видеото кое го снимија за да покажат како се одвивал целиот процес.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар