8 вистини за агонијата на оние што живеат сами

8 вистини за агонијата на оние што живеат сами

Во теорија, живеењето сам може да звучи навистина забавно. Можете да јадете кога сакате. Можете да спиете кога сакате. Можете да правите буквално сè што ќе посакате. Звучи неверојатно, зарем не? Но дали навистина е така? Погледнете што всушност ќе се случува кога ќе почнете да живеете сами.

1. Ако заборавате да го фрлате ѓубрето, нема кој да ве потсети

Поради ова, со текот на времето ќе си направите убава колекција од кеси со ѓубре.

2. Тешко е да купувате храна за еден

(2)8-vistini-za-agonijata-od-zhiveenjeto-sami-kafepauza.mk

Речиси и да нема пакување со храна кое е само за еден, па многу често ќе заборавате дека ви останало нешто, и тоа нешто ќе заврши во корпата за отпадоци.

3. Кога сте во тесно, нема кој да ве спаси

(3)8-vistini-za-agonijata-od-zhiveenjeto-sami-kafepauza.mk

Навистина е забавно да сте сами, сè додека не ви ја исклучат струјата навечер и не почнете да слушате чудни звуци.

4. Треба сè да поправате сами

(4)8-vistini-za-agonijata-od-zhiveenjeto-sami-kafepauza.mk

И треба сè да чистите сами.

5. Нема со кого да разговарате, па често седите на компјутерот

(5)8-vistini-za-agonijata-od-zhiveenjeto-sami-kafepauza.mk

Тој е вашата врска со надворешниот свет.

6. Што кога ќе забележите лебарка?

(6)8-vistini-za-agonijata-od-zhiveenjeto-sami-kafepauza.mk

Ако ви е страв од инсекти, ова може да биде многу лошо искуство за вас.

7. А ако го заборавите клучот?

(7)8-vistini-za-agonijata-od-zhiveenjeto-sami-kafepauza.mk

Ако имате врата која сама се заклучува, речиси сигурно ќе се најдете во ваква ситуација.

8. Кога сте болни нема кој да се грижи за вас

(8)8-vistini-za-agonijata-od-zhiveenjeto-sami-kafepauza.mk

Нема кој да оди до аптеката и да ви направи чај. Можеби не требаше да живеете сами.

Сепак, живеењето сами има и своја убавина, а овие илустрации ќе ви го покажат тоа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар