6 фази низ кои минувате кога спиете со вашиот партнер

6 фази низ кои минувате кога спиете со вашиот партнер

Спиењето заедно со друга личност си има свои предности и недостатоци. Не сакаме да спиеме сами за да не се чувствуваме осамено, но кога партнерот ќе почне да ‘рчи или немирно да мрда на секои пет минути, веќе не знаеме што сакате…

Според илустраторот Џејкоб Ендрјус, постојат 6 фази низ кои минуваме кога спиеме со друга личност. Тој одлично ги илустрирал, на смешен, но и на реален начин. Сигурно ќе се пронајдете.

Фаза 1: Златно време

1-6-fazi-niz-koi-minuvate-koga-spiete-so-vashiot-partner-kafepauza.mk

Само што сте се наместиле удобно во прегратките на партнерот. И да сакате, не би можеле да бидете посреќни или поудобно наместени.

Тоа трае околу 10 минути, а потоа…

Фаза 2: Пот насекаде

2-stages-sleeping-with-your-partner-funny-relationship-cartoon-jacob-andrews-02

Наеднаш станува неподносливо жешко, вашата изложена кожа меѓусебно се лепи, така што удобното одвојување станува невозможно.

Барем не сте веќе удавени во пот, но сега, во остатокот од ноќта…

Фаза 3: Или сте премногу блиску или премногу далеку

3-stages-sleeping-with-your-partner-funny-relationship-cartoon-jacob-andrews-03

Дојди!                                         Ох, Боже, тргни се пак.

Совршена блискост помеѓу телата е невозможно да се постигне.

И дури и кога успешно сте заспале, има многу други чудни работи со кои треба да се соочите, како…

Фаза 4: Спиење во чудни положби

4-stages-sleeping-with-your-partner-funny-relationship-cartoon-jacob-andrews-04

И…

Фаза 5: Неочекувани навики во спиењето

5-stages-sleeping-with-your-partner-funny-relationship-cartoon-jacob-andrews-05

Ќе ни ја изедат утробата!

Но барем спиењето со некој друг, прави една добра работа за вас.

Фаза 6: Ве тера навистина да го цените спиењето сами

6-6-fazi-niz-koi-minuvate-koga-spiete-so-vashiot-partner-kafepauza.mk

Во мали количини…

7-6-fazi-niz-koi-minuvate-koga-spiete-so-vashiot-partner-kafepauza.mk

Ох, колку сум осамен…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар