44-годишен Индиец го освои Интернетот со неговите урнебесни имитации на познатите личности

44-годишен Индиец го освои Интернетот со неговите урнебесни имитации на познатите личности

Џаст Сал е 44-годишен инженер кој изгледа како типичен средовечен Индиец, но тој има дури 2,3 милиони следбеници на Инстаграм! Па, која е неговата тајна? Тој снима урнебесни видеа во кои им се потсмева на познатите личности и ја покажува својата љубов кон хип хоп. Од Кајли Џенер, па сѐ до Џастин Бибер, Џаст Сал има имитирано многу славни ѕвезди, а резултатите ќе ве насмеат до солзи. Тој е обичен човек кој не се сфаќа себеси премногу сериозно и одлично се забавува додека се шегува на своја сметка. Погледнете ги неговите најуспешни пародии на познатите личности кои несомнено ќе ви го подобрат расположението…

Кајли Џенер

44-годишен Индиец го освои Интернетот со неговите урнебесни имитации на познатите личности

Конор Мекгрегор

44-годишен Индиец го освои Интернетот со неговите урнебесни имитации на познатите личности

Лил Јахти

44-годишен Индиец го освои Интернетот со неговите урнебесни имитации на познатите личности

Бритни Спирс

44-годишен Индиец го освои Интернетот со неговите урнебесни имитации на познатите личности

Лазар Ангелов

44-годишен Индиец го освои Интернетот со неговите урнебесни имитации на познатите личности

Лајонел Меси

44-годишен Индиец го освои Интернетот со неговите урнебесни имитации на познатите личности

Продолжете на следната страница за останатите урнебесни фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар