28 причини зошто родителите ја имаат најтешката работа на светот

Не е лесно да се биде мајка и татко. Ни најмалку. Понекогаш децата со своето истражување на светот не ги забележуваат сите оние бељи кои ги прават и тие не се свесни за дополнителната работа која им ја предизвикуваат на нивните родители. Па, токму затоа може да се случи да направат хаос во кујната, обидувајќи се да готват или пак, не дај Боже да налетаат на поголема количина водени бои. Во овој случај ништо не ги спречува да нацртаат лудо виножито кое поминува низ целата куќа. Да не должиме, погледнете ги овие 28 бељаџии кои одлично покажуваат дека да се биде родител е најтешката работа на светот…

28 причини зошто родителите ја имаат најтешката работа на светот

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар