27 фотографии кои докажуваат дека цимерот може да ви биде и најголем непријател и најдобар пријател

27 фотографии кои докажуваат дека цимерот може да ви биде и најголем непријател и најдобар пријател

Дали некогаш морало да ги миете садовите на цимерот? Луѓето на овие фотографии го правеле тоа повеќе од еднаш. И покрај тоа што животот со цимер може да има свои недостатоци, некои експерти тврдат дека живеењето со некого нè прави среќни и ни го подобрува менталното здравје. Погледнете ги овие фотографии кои ќе ви покажат колку разновиден може да биде животот со цимер.

1. Кога цимерот треба да си дојде дома

28 фотографии кои докажуваат дека цимерот може да ви биде и најголем непријател и најдобар пријател

2. Кога ќе го замолите цимерот да намести нова тоалетна хартија

28 фотографии кои докажуваат дека цимерот може да ви биде и најголем непријател и најдобар пријател

3. Кога не се согласувате со цимерот

28 фотографии кои докажуваат дека цимерот може да ви биде и најголем непријател и најдобар пријател

„Менувањето на тоалетната хартија не предизвикува оштетување на мозокот.“
„Не сакам да ризикувам.“

4. Има кој да ви помогне кога треба да полагате анатомија

28 фотографии кои докажуваат дека цимерот може да ви биде и најголем непријател и најдобар пријател

5. Што се случува кога цимерот си заминува дома за викенд

28 фотографии кои докажуваат дека цимерот може да ви биде и најголем непријател и најдобар пријател

6. Или пак, кога е на патување цела недела

28 фотографии кои докажуваат дека цимерот може да ви биде и најголем непријател и најдобар пријател

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар